Kalendář akcí

ARCHÍV AKCÍ

Mírový běh 2015 (Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run)

   

25.5.2015 - 12:30
před základní školou T. G. Masaryka

 

Mírový běh 2015

(Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run)

 

Mírový běh je nejdelší štafetový běh na světě, který se pravidelně koná od roku 1987. Mezinárodní tým běžců nese mírovou pochodeň, kterou si cestou předává statisíce lidí s přáním dobré vůle, míru a přátelství.  S každým předáním mírové pochodně z ruky do ruky se plamen naděje šíří od srdce k srdci, po celém světě. Běžet s pochodní či s ní ujít jen pár kroků a vložit do ní své přání pro lepší svět může každý. Do Mírového běhu se každý rok zapojují i osobnosti z celého světa. V minulých letech se jej účastnili např. Matka Tereza, Nelson Mandela, Martina Navrátilová, Dana Zátopková, Pavel Šporcl a mnoho dalších.

Dne 25. května 2015 zavítá štafeta Mírového běhu i do Sušice. Setkání s běžci proběhne kolem 12:30 před základní školou T. G. Masaryka. Zde si můžete podržet pochodeň a poslat své přání pro mír ostatním.

K běžcům se však můžete připojit už při vstupu do města směrem od Hrádku, kam by měli dorazit kolem 12:15, a běžet s nimi přes nábřeží směrem k ZŠ T. G. Masaryka, kde bude probíhat krátký program.  Běžce pak můžete doprovodit dál, směrem na Dlouhou Ves a Kašperské Hory. 

 
 
 

Vyhledat